Nowy numer 21/2020 Archiwum

Zmarł wieloletni egzorcysta archidiecezji wrocławskiej

25 września zmarł o. Andrzej Smołka SSCC. Sercanin miał 65 lat. Pełnił posługę egzorcysty. Był postacią powszechnie znaną i szanowaną w regionie.

Andrzej Smołka urodził się w 1954 r. w Lublińcu. Do zgromadzenia sercanów białych wstąpił w 1976 r. Święcenia kapłańskie przyjął w 1981 roku od ówczesnego metropolity wrocławskiego abp. Henryka Gulbinowicza. Pracował jako misjonarz w Republice Demokratycznej Konga. Ostatecznie w Afryce spędził 27 lat. Pełnił tam m.in. posługę egzorcysty. W 2008 roku wrócił do ojczyzny i rozpoczął pracę w parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych we Wrocławiu.

Posługiwał także w charakterze egzorcysty diecezjalnego w latach 2008-2015. Był duszpasterzem wielu grup i wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Zaangażowany w dzieło Nowej Ewangelizacji szczególnie modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

Zawsze chętnie odpowiadał na pytania mediów katolickich. Nieraz występował w "Gościu Niedzielnym". 

Zmarł wieloletni egzorcysta archidiecezji wrocławskiej


Czytaj m.in. wywiad ze śp. o. Andrzejem.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama