Nowy numer 22/2020 Archiwum

Nuncjusz przyjedzie na zakończenie 15-lecia diecezji

Biskup świdnicki zaprosił abp. Salvatore Pennacchio na obchody wspomnienia św. Jana Pawła II, patrona Świdnicy.

Legat papieski ma przyjechać 19 października i przewodniczyć Mszy św. o godz. 12.00.

– Chcemy uroczyście zakończyć obchody 15-lecia diecezji w formie pewnej klamry. Na ich rozpoczęcie przyjechał do naszej diecezji nuncjusz i na zakończenie też postanowiliśmy go zaprosić. Wybraliśmy ten termin ze względu na bliskość św. Jana Pawła II naszej diecezji i związane z nim jubileusze 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski Papieża Polaka i nadchodzącej 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Ojciec Święty utworzył naszą diecezję i od początku nam patronuje – wyjaśnia bp Ignacy.

Wydarzenie ma się wiązać również ze spotkaniem wspólnot i grup, które działają w diecezji.

– W ramach jubileuszu odbywały się już różne wydarzenia, ale tym razem chcieliśmy zauważyć wspólnoty, nie tylko te formalne jak Ruch Światło-Życie, Odnowa w Duchu Świętym czy Akcja Katolicka, ale i katechetów, Nadzwyczajnych Szafarzy i innych, którzy działają przy parafiach – dodaje bp Adam Bałabuch, biskup pomocniczy.

W kurii odbyło się już pierwsze spotkanie organizacyjne, w którym wzięli udział księża odpowiedzialni za wydziały Świdnickiej Kurii Biskupiej i wspólnoty działające w diecezji świdnickiej.

Przygotowywana jest również pamiątkowa tablica, która zawiśnie na ścianie kurii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama