Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zmarł o Andrzej Smołka SSCC

Sercanin odszedł 25 września w wieku 65 lat. Pełnił posługę egzorcysty w archidiecezji wrocławskiej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 28 września 2019 r. w kościele Starym Wielisławiu o godz. 12.00. Wcześniej w Klasztorze Chrystusa Króla w Polanicy-Zdroju o godz. 11.00 w kaplicy zakonnej odbędzie się czuwanie modlitewne.

Andrzej Smołka urodził się 31 marca 1954 r. w Lublińcu. Do zgromadzenia sercanów białych wstąpił w 1976 r., a pierwsze śluby zakonne złożył 10 października 1977 r. w Klasztorze Chrystusa Króla w Polanicy Zdroju.  Wieczyste śluby złożył 12 października 1980 r., a święcenia kapłańskie 23 maja 1981 r. w archikatedrze wrocławskiej od ówczesnego metropolity wrocławskiego abp. Henryka Gulbinowicza.

Pracował jako misjonarz przez 27 lat w Republice Demokratycznej Konga. Pełnił tam m.in. posługę egzorcysty. W 2008 roku wrócił do ojczyzny i rozpoczął pracę w parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych we Wrocławiu, będąc nadal diecezjalnym egzorcystą i opiekunem duchowym wielu wspólnot.

Galeria z uroczystości pogrzebowych o. Andrzeja Smołki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama