Nowy numer 08/2020 Archiwum

W Świdnicy modlili się za śp. Kornela Morawieckiego

Biskup świdnicki Ignacy Dec 2 października przewodniczył Mszy św. w intencji zmarłego działacza solidarnościowego.

Wiemy, jakie śp. Kornel Morawiecki ma zasługi dla naszej ojczyzny, dla naszej wolności i solidarności narodowej, ile uczynił w ramach kierowania Solidarnością Walczącą. Odszedł człowiek odważny, religijny, który miał przed oczami dobro wspólne narodu, cele społeczne - tak o zmarłym marszałku Sejmu mówił biskup Dec.

W świdnickiej katedrze na wieczornej Eucharystii zgromadzili się parlamentarzyści, samorządowcy, działacze solidarnościowi, organizacji niepodległościowych, ale też byli studenci zmarłego.

- To był człowiek-dusza. Był bardzo dobry dla studentów. On na egzaminach pokazywał nam, co umiemy, a nie udowadniał, czego nie umiemy. Rzadko kiedy oblewał, a kiedy już na trzecim terminie stawiał ocenę niedostateczną, to przepraszał - wspomina pani Marzena ze Świdnicy, która na przełomie lat 70. i 80. studiowała we Wrocławiu i zajęcia z analizy matematycznej miała z K. Morawieckim.

Niektórzy ze zgromadzonych znali zmarłego solidarnościowca osobiście.   Niektórzy ze zgromadzonych znali zmarłego solidarnościowca osobiście.
Agnieszka Olipra /Foto Gość

Przypomnijmy, że Kornel Morawiecki urodził się i zmarł w Warszawie. Przez wiele lat mieszkał we Wrocławiu, gdzie studiował na Uniwersytecie Wrocławskim, a później pracował jako wykładowca akademicki na Politechnice Wrocławskiej. W stolicy Dolnego Śląska rozwijał działalność solidarnościową. Zmarł 30 września w wieku 78 lat. Pogrzeb zaplanowany jest na 5 października. Po Mszy św. w katedrze polowej Wojska Polskiego jego ciało zostanie złożone do grobu na warszawskich Powązkach Wojskowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama