Nowy numer 43/2020 Archiwum

Teraz też przyszli pieszo

Z Dzierżoniowa i Ząbkowic Śląskich przywędrowali do  Barda, by podziękować Maryi za tegoroczną pielgrzymkę na Jasną  Górę.

Tradycyjnie 12 października Mszy św. w sanktuarium MB Strażniczki Wiary przewodniczył bp Ignacy Dec w asyście pielgrzymkowych przewodników.

– Cała historia wypełniona jest ludzkim pielgrzymowaniem do specjalnych miejsc. Historia zbawienia wielokrotnie nawiązuje do tej formy pobożności. Przypomnijmy, że takim pierwszym wielkim pielgrzymem był Abraham, który otrzymał od Boga wezwanie, by opuścić dom rodzinny i udać się do kraju wskazanego przez Niego – przypominał biskup.

Dalej wspominał o Jakubie, Mojżeszu i prorokach, którzy również wędrowali. W drogę udała się również Maryja. Chodził też Jezus, głosząc królestwo Boże, oraz apostołowie. – To pielgrzymowanie nadal trwa i dzisiaj my, Polacy, pielgrzymujemy do różnych miejsc – mówił bp Ignacy, zachęcając nie tylko do tej formy pobożności, ale i do pielgrzymowania duchowego, prowadzącego do pełni człowieczeństwa.

Do Barda Śląskiego ponad 180 pielgrzymów przyszło z Ząbkowic Śląskich i Dzierżoniowa. Większość z nich w tym roku szła już na Jasną Górę. Wśród nich był również ks. Jerzy Kozłowski, który po rażeniu piorunem na Giewoncie wraca do zdrowia. W czasie Mszy św. wielokrotnie dziękowano mu za świadectwo trwania przy Bogu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama