Nowy numer 21/2020 Archiwum

W Strzegomiu ruszyło Seminarium Odnowy Wiary

Kilkadziesiąt osób odpowiedziało na zaproszenie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Arka” i postanowiło przez najbliższych 10 tygodni ożywiać relację z Bogiem.

Podczas pierwszego spotkania, 15 października, w strzegomskiej bazylice zebrani usłyszeli, że przebaczenie jest drogą do nawrócenia.

- Jezus zawsze przebacza i tak nas uczył. Nie robi nam wyrzutów, od Niego nigdy nie usłyszymy: „No, mógłbyś się wreszcie nawrócić”. On jest miłujący, przebaczający, cierpliwy, daje nam czas. Jeśli nie przebaczymy tym, którzy nas skrzywdzili, ale też sobie, to nie będziemy w stanie przyjąć daru Bożej miłości - mówił ks. Adrian Fajkowski, neoprezbiter, który po raz pierwszy prowadzi seminarium.

Program SOW obejmuje Eucharystię, po niej grupy dzielenia, konferencję i modlitwę. Pomiędzy kolejnymi spotkaniami uczestnicy zaproszeni są do pracy indywidualnej - rozważania fragmentu słowa Bożego i wykonania jakiegoś zadania.

- Seminarium jest dla tych, którzy potrzebują wzmocnić swoją wiarę, odnowić ją lub wzbudzić. Na to potrzebny jest czas. Konferencje oparte są na kerygmacie i mówić będą o miłości Bożej, o grzechu, który przeszkadza nam w jej przyjęciu, później o uznaniu Jezusa jako Pana, który już mnie zbawił i chce dać mi nowe życie, aż po temat wspólnoty Kościoła - wyjaśniał kapłan.

Seminarium Odnowy Wiary to kolejna inicjatywa strzegomskiej wspólnoty „Arka”.

- Rozeznaliśmy, że Pan Bóg nas wysyła. Chce, byśmy wyszli z sali, poszli głosić, bo jest wielu ludzi, którzy zapomnieli, jak piękna jest Boża miłość - mówiła Agnieszka Lesiów, liderka.

Spotkania odbywają się we wtorki i rozpoczynają Mszą św. o godz. 18 w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Strzegomiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama