Nowy numer 44/2020 Archiwum

Uczcili papieża Polaka w Warszawie przejdź do galerii

Siedmiu stypendystów fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia z diecezji świdnickiej wraz z opiekunami uczestniczyło w centralnych obchodach XIX Dnia Papieskiego.

Ksiądz Damian Mroczkowski z Wydziału Katechetycznego świdnickiej kurii oraz katechetka Małgorzata Wawszczyk z Wydziału Duszpasterskiego wraz z młodzieżą brali udział w Gali Nagród „Totus Tuus”, zwanych katolickimi Noblami, i koncercie w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

- Pierwszy raz byłam na gali Totusów. Zachwyciła mnie sala w Zamku Królewskim i sposób przygotowania wydarzenia - oświetlenie oraz prowadzenie. Miło było też posłuchać artystów, m.in. Mateusza Ziółko. Niedzielny koncert też zrobił na mnie wrażenie, podobnie jak sama Świątynia Opatrzności Bożej. Spośród muzyków najbardziej podobał mi się zespół  niemaGotu, bo znam ich piosenki i bardzo je lubię - wspomina Gabriela Owczarz z Głuszycy.

Uczestnicy wyjazdu mieli też okazję zwiedzić m.in. bazylikę św. Krzyża, Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski i Muzeum Powstania Warszawskiego.

- Dzięki jednemu z byłych stypendystów mogliśmy poznać trochę Warszawę. Byliśmy m.in. na Starówce i przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W poniedziałek pojechaliśmy na skwer kard. Wyszyńskiego, gdzie mieści się Sekretariat KEP. Byliśmy na sali plenarnej, gdzie obradują biskupi. Można było zasiąść za stołem prezydialnym i stanąć na mównicy. Od s. Gaudencji Kus dowiedzieliśmy się, że budynek ma konstrukcję uniemożliwiającą podsłuchy. Odwiedziliśmy też biura fundacji. To było miłe spotkanie z ks. Dariuszem Kowalczykiem i pracownikami Dzieła Nowego Tysiąclecia - relacjonuje stypendystka.

Pobyt w stolicy trwał od soboty, 12 października, do poniedziałku, 14 października. Wyjazd organizowała diecezja legnicka, która zaprosiła przedstawicieli diecezji świdnickiej do wspólnej wyprawy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama