Nowy numer 43/2020 Archiwum

Tradycjonaliści zapraszają na listopadowe święta

Modlitwa w intencji wynagradzającej za grzechy satanizmu i okultyzmu i Msza Requiem to od lat propozycja Duszpasterstwa Wiernych Tradycji Łacińskiej w diecezji świdnickiej na Wszystkich Świętych i Zaduszki.

Wzorem ubiegłych lat grupa przygotowuje dwie celebracje liturgiczne: w czwartek (31 października) o 20.00 w kościele Krzyża Św. w Świdnicy będzie celebrowana Wigilia uroczystości Wszystkich Świętych z Liturgii Godzin. A we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (2 listopada) o 17.00 w tej samej świątyni będzie celebrowana uroczysta Msza św. trydencka żałobna Requiem z obrzędem absolucji za zmarłych.

- „Requiem aeternam dona eis, Domine: et lux perpetua luceat eis” to znane nam wszystkim słowa najbardziej rozpowszechnionej modlitwy za zmarłych. Są one zaczerpnięte z introitu tradycyjnej łacińskiej Mszy żałobnej. Teksty i obrzędy tej Mszy wyrażają w sposób bardzo wymowny błaganie Kościoła za cierpiących w czyśćcu - tłumaczy ks. Julian Nastałek, odpowiedzialny za grupę w diecezji.

Dodajmy, że tradycyjnie oprawę liturgiczną przygotują pasjonaci Mszy św. trydenckiej, a muzyczną Schola Cantorum "Exultet".

Czytaj ubiegłoroczną relację:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama