Nowy numer 50/2019 Archiwum

U Królowej Różańca zleciały się anioły

Na dzierżoniowskim balu Wszystkich Świętych większość dzieci przebrała się za skrzydlatych stróżów.

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych stowarzyszenie Na Pawłowym Wzgórzu zorganizowało zabawę dla dzieci z parafii pw. Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie. W przygotowaniach pomogli młodzi z Ruchu Światło-Życie, katechetki, rodzice dzieci i ks. Piotr Sipiorski, wikariusz parafii.

- Zarówno członkowie scholi, jak i większość dzieci, które przyszły, przebrali się za anioły. Nie brakło jednak innych przedstawicieli nieba. Był św. Franciszek z Asyżu, św. Paweł z Tarsu czy św. Agnieszka. Zabawie towarzyszyły śpiewy, tańce oraz słodki poczęstunek - opowiada ks. Piotr.

Sam wikariusz też przebrał się za świętego - abp. Oskara Romero. - Salwadorski arcybiskup jest symbolem walki o godność człowieka, był nominowany do pokojowej nagrody Nobla, ponieważ nawoływał polityków międzynarodowych do wsparcia walki o prawa człowieka. Angażował się jak tylko mógł w obronę obywateli kraju przed rządem - opowiada o wybranym przez siebie świętym ks. Siporski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama