Nowy numer 22/2020 Archiwum

Biskup wyjechał w rodzinne strony

Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie wiernych zmarłych bp Ignacy Dec spędził w Hucisku i Leżajsku.

Tam też 1 listopada przewodniczył Mszy św. i procesji różańcowej w obu miejscowościach - o 11.30 w Hucisku i o 14.00 w Leżajsku.

- Wśród wielu nauk jest też taka, która się nazywa futurologią, nauką o przyszłości. Zadaniem tej nauki jest prognozowanie, przewidywanie tego, co się może wydarzyć. Takich specjalistów mają rządzący państwami, przewidując zachowania społeczeństwa po podjęciu takich czy innych działań. Kościół też ma swoją futurologię, która się nazywa eschatologią i mówi o sprawach ostatecznych - wprowadzał w homilię bp Ignacy.

Przedstawiając sylwetkę stojącego pod krzyżem św. Jana, mówił o tajemniczych wizjach, które właśnie ten ewangelista przedstawił w Apokalipsie. - Jedną z tych wizji jest niewiasta obleczona w słońce. Wiemy, że św. Jan miał za zadanie opiekować się Maryją, a później - jak przekazuje - ujrzał Ją obleczoną w słońce i w koronie z gwiazd dwunastu. Drugą z wizji, które trzeba dziś przypomnieć, jest wizja zbawionych w niebie. Wielki tłum, którego nikt nie mógł policzyć, ze wszystkich pokoleń, ludów i języków - przypomniał.

Kolejnego dnia bp Dec sprawował również Mszę św. w leżajskiej bazylice. W czasie wyjazdu odwiedził również rodzinne groby.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama