Nowy numer 2/2021 Archiwum

Moja wola – moja wolność

Najpierw w Wałbrzychu, Dzierżoniowie i Kłodzku, a tydzień później w Świdnicy odbył się powakacyjny dzień skupienia Ruchu Światło–Życie.

Ostatni z wymienionych rejonów spotkał się 27 października w parafii NMP Królowej Polski. Dzień wspólnoty rozpoczęły namiot spotkania i Msza św.

Po przejściu do auli konferencję wygłosił ks. Przemysław Pojasek, duchowy asystent świdnickiej wspólnoty.

– Każdy grzech jest niewolą. W tym sensie każdy z nas ma z czego wychodzić. Ważne jednak, żeby szczególną uwagę zwrócić na te obszary, które dziś wyraźnie widzimy w kategorii nałogu. Nieraz nie są bezpośrednio kojarzone z grzechem, a jednak zabierają wolność dzieci Bożych. Wśród uzależnień na pierwszym miejscu są alkohol, nikotyna, narkotyki… To w miarę jasne. Doskonale jednak wiemy, że to nie wszystko. Z pewnością trzeba zobaczyć także ogromny obszar uzależnień związanych z przestrzenią wirtualną. Coraz częściej okazuje się, że najtrudniejszym wyzwaniem podczas rekolekcji jest odłączenie od internetu. Dotyczy to nie tylko młodych. I w oazie rodzin, i wśród kapłanów można spotkać osoby, które nie wyobrażają sobie dnia bez komórki, mają odruch ciągłego sięgania do kieszeni, żeby sprawdzić, co nowego – mówił, pokazując na przykładzie narodu wybranego, że droga wyzwolenia zaczyna się od zobaczenia problemu i zawołania o pomoc do Boga. Potem trzeba wyruszyć i wytrwale iść do celu.

W czasie pracy w grupach dyskutowano na temat poznanych treści, szukając zniewolonych przestrzeni w swoim życiu. Na koniec była wspólna agapa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama