Nowy numer 22/2020 Archiwum

Świdnickie maluchy już świętowały niepodległość przejdź do galerii

W przedszkolu prowadzonym przez siostry prezentki o godz. 11.11 odśpiewano uroczyście hymn, a poprzedziła go patriotyczna inscenizacja.

Polonez w wykonaniu grupy Stokrotek, recytacja wierszy i śpiew piosenek złożyły się na program artystyczny, w którym udział wzięły wszystkie przedszkolaki. Objął on: utratę niepodległości, jej odzyskanie w 1918 r., pamięć o bohaterach walczących za Polskę, symbolikę flagi państwowej, ważne miejsca na mapie ojczyzny, ale też wagę mowy ojczystej. - "Polska to wieś i las, i zboże w polu. Polska to miasto i strumień, i rzeka (...). A nawet obłoki, co nad nami mkną. Polska to także twój rodzinny dom” - recytowała jedna z dziewczynek.

Przedszkolaki wspólnie śpiewały "Rotę", "Płynie Wisła, płynie" oraz "Przybyli ułani pod okienko". Z powagą i skupieniem wykonały wspólnie z wychowawcami Mazurka Dąbrowskiego.

- Tłumaczymy dzieciom, co oznaczają poszczególne postacie i wydarzenia. One wiedzą, kim był Dąbrowski, Czarniecki, dlaczego śpiewamy o przejściu z Włoch do Polski. Zaszczepiamy naszym wychowankom miłość do Polski, ale też do naszej małej ojczyzny, do Świdnicy. Uczymy patriotyzmu, szacunku do tradycji. Dzieci bardzo chętnie uczą się pieśni patriotycznych. Starsze z nich znają dziewięć zwrotek "Rozkwitały pąki białych róż" - mówi Zuzanna Barwacz, wychowawczyni.

Maluchy świętowanie niepodległości ojczyzny 8 listopada podkreśliły odświętnym strojem i wstążkami narodowymi przymocowanymi do piersi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama