Nowy numer 22/2020 Archiwum

Warsztaty pro life dla katechetów przejdź do galerii

Z Jasiem, czyli modelem 9-tygodniowego płodu, i innymi materiałami promującymi ochronę życia przyjechał do diecezji świdnickiej ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

Wraz ze współpracownikami 14 listopada przywiózł ze Szczecina filmy, foldery, plakaty, grę karcianą dla najmłodszych. Fundacja rozpowszechnia też aplikację na telefony o duchowej adopcji dziecka poczętego.

- Bardzo ważna, a  jednocześnie trudna, jest edukacja - mówienie o wartości ludzkiego życia. Czasami katecheci muszą wejść w rolę nauczycieli biologii. Pokazać, jak rozwija się człowiek przed narodzeniem. Wielu ludzi nie wie, że już 16. dnia od zapłodnienia bije serce dziecka, a w 10. tygodniu maluch potrafi ssać kciuk - wyliczał kapłan podczas spotkania w świdnickiej kurii. Zachęcał, by w rozmowach z dorosłymi podkreślać odpowiedzialność mężczyzny za poczęte życie. Stwierdził, że kobiety dokonują aborcji, bo zostają same.

Kilkudziesięciu katechetów otrzymało pakiety materiałów pomocnych do przeprowadzenia zajęć o tematyce pro life. Ksiądz Kancelarczyk zachęcał do kontaktu z fundacją, zamawiania i rozpowszechniania materiałów. Katecheci nie ponoszą kosztów przesyłki ani jej zawartości.

Spotkanie zorganizował Wydział Katechetyczny Świdnickiej Kurii Biskupiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama