Nowy numer 2/2021 Archiwum

Warsztaty pro life dla katechetów przejdź do galerii

Z Jasiem, czyli modelem 9-tygodniowego płodu, i innymi materiałami promującymi ochronę życia przyjechał do diecezji świdnickiej ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

Wraz ze współpracownikami 14 listopada przywiózł ze Szczecina filmy, foldery, plakaty, grę karcianą dla najmłodszych. Fundacja rozpowszechnia też aplikację na telefony o duchowej adopcji dziecka poczętego.

- Bardzo ważna, a  jednocześnie trudna, jest edukacja - mówienie o wartości ludzkiego życia. Czasami katecheci muszą wejść w rolę nauczycieli biologii. Pokazać, jak rozwija się człowiek przed narodzeniem. Wielu ludzi nie wie, że już 16. dnia od zapłodnienia bije serce dziecka, a w 10. tygodniu maluch potrafi ssać kciuk - wyliczał kapłan podczas spotkania w świdnickiej kurii. Zachęcał, by w rozmowach z dorosłymi podkreślać odpowiedzialność mężczyzny za poczęte życie. Stwierdził, że kobiety dokonują aborcji, bo zostają same.

Kilkudziesięciu katechetów otrzymało pakiety materiałów pomocnych do przeprowadzenia zajęć o tematyce pro life. Ksiądz Kancelarczyk zachęcał do kontaktu z fundacją, zamawiania i rozpowszechniania materiałów. Katecheci nie ponoszą kosztów przesyłki ani jej zawartości.

Spotkanie zorganizował Wydział Katechetyczny Świdnickiej Kurii Biskupiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama