Nowy numer 2/2021 Archiwum

Oblubienica - spotkanie dla kobiet

W Kudowie-Zdroju ruszył cykl formacyjny dla pań. Na inauguracyjnym s. Wirginia Mielcarek zaprosiła do zatrzymania się nad własnym powołaniem do życia, świętości i kobiecości.

Dzisiaj chcemy odkryć, że jesteśmy kobietami, które kocha Bóg. Oblubienica to ta, która ma Oblubieńca, którą Oblubieniec wybrał. Jezusa ciebie powołał, pokochał, posłał, byś niosła piękno i dobro tam, gdzie się znajdujesz. Bóg stworzył każdą z nas tak, jak chciał, a On nie stwarza bubli. Jesteśmy piękne i mamy czynić świat piękniejszym – zachęcała dominikanka.

Wyjaśniła, że w sensie biblijnym powołanie rozumiane jest jako odpowiedź człowieka na słowo skierowanego do niego przez Boga. Nawiązując do biblijnego opisu stworzenia człowieka, mówiła o trzech podstawowych powołaniach: do życia, istnienia jako człowiek na obraz i podobieństwo do Boga, do świętość, bycia blisko Boga i kobiecości.

Panie zastanawiały się, jakie cechy kobiecości są ich atutem, a które z nich mogą stanowić zagrożenie. Siostra Wirginia zachęcała do codziennego zatrzymania na modlitwie dziękczynnej i odkrywania w ten sposób bogactwa umiejętności i talentów.

W spotkaniu 14 listopada uczestniczyły kobiety z Kudowy, Kłodzka, Polanicy, Szczytnej czy Bystrzycy. W gościnnej Willi Sudety był czas na rozmowy przy słodkościach, pracę w grupach i modlitwę. Kolejny mityng zaplanowano na 5 grudnia, również w Kudowie-Zdroju przy ul. Zdrojowej.

Więcej o spotkaniu w kolejnym numerze (47/2019) świdnickiej edycji „Gościa Niedzielnego”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama