Nowy numer 22/2020 Archiwum

W dialogu z Bogiem

To temat weekendu pogłębiającego Spotkań Małżeńskich, w którym uczestniczyła grupa formacyjna dla par sakramentalnych, która działa także w diecezji świdnickiej.

O zagadnieniach podejmowanych na rekolekcjach mówi Ewa, odpowiedzialna z mężem za ośrodek świdnicki. – Podstawową metodą pracy w naszej wspólnocie jest dialog. Oczywiście założeniem jest przede wszystkim dialog z mężem czy żoną, ale kierujemy naszą uwagę również na dialog z Bogiem, dziećmi, rodzicami i innymi osobami, które są obecne w naszym życiu – wyjaśnia.

Tym razem wraz z pozostałymi animatorami i księdzem w domu rekolekcyjnym ojców pallotynów w Ząbkowicach Śląskich od 15 do 17 listopada mówili o modlitwie jako dialogu z Bogiem, odwołując się nie tylko do teorii, ale i do własnych doświadczeń.

- Każdy z nas inaczej przeżywa wież z Panem Bogiem. Wpływ ma na to nasz świat uczuć, potrzeb i wartości, a także cechy temperamentu. w małżeństwie możemy w różny sposób i z różną intensywnością przeżywać relacje z Bogiem. Tak jak różne uczucia towarzyszą nam w relacji z drugim człowiekiem, tak samo jest w relacji z Panem Bogiem. Rozpoznawanie naszych uczuć pomaga nam pracować nad relacją ze współmałżonkiem, podobnie rozpoznawanie uczuć w relacji z Bogiem pomaga pogłębiać tą więź - wyjaśnia Przemek, uczestnik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama