Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zrobili to! MOST z Dzierżoniowa do Afryki

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 otworzyły swoje serca dla mieszkańców Sudanu Południowego i Zambii.

W czwartek, 21 listopada, zakończył się kolejny etap akcji "MOST", której nazwa pochodzi od pierwszych liter składowych działań: modlitwy, ofiary, służby i twórczości. 

- Po katechezie sióstr klawerianek w ramach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w październiku, uczniowie, rodzice i nauczyciele włączyli się w zbiórkę pieniędzy dla Sudanu Południowego i Zambii. W ramach akcji udało się zebrać fundusze, które zostaną przekazane dla o. Krzysztofa Zębika MCCJ posługującego w Sudanie Południowym oraz ks. Pawła Fiącka SDS niosącego pomoc w Zambii. Zarówno jeden, jak i drugi duchowny pochodzą z Dzierżoniowa - wyjaśnia ks. Piotr Sipiorski, miejscowy wikariusz i katecheta. 

Dodaje, że cieszy go fakt, że uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w tę akcję i deklaruje, że nie będzie to ostatnia taka pomoc na rzecz potrzebujących chrześcijan w krajach Afryki.    

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama