Nowy numer 2/2021 Archiwum

Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu

Już za cztery tygodnie stolica Dolnego Śląska będzie celem Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię organizowanej przez wspólnotę Taizé. Można jeszcze zgłosić swój udział w wydarzeniu.

Spotkanie trwa od 28 grudnia do 1 stycznia. Mogą w nim uczestniczyć osoby od 18 do 35 roku życia. Ilu gości spodziewa się metropolita wrocławski?

- Początkowo szacowaliśmy, że będzie to kilkanaście tysięcy uczestników. Dziś spodziewamy się, że ta liczba może wzrosnąć nawet do ok. 20 tys., w tym połowa to będą osoby z zagranicy. Z sygnałów, które do mnie docierają, będą oni reprezentować 70 krajów świata, głównie europejskich, chociaż będą także przedstawiciele innych kontynentów – mówi KAI abp Józef Kupny.

Przez pięć dni młodzi będą gościć w parafiach. W programie dnia jest modlitwa poranna w kościele i spotkania w małych grupach. Następnie uczestnicy wyjeżdżają do centrum, by tam wziąć udział we wspólnych modlitwach, warsztatach i posiłkach. Noclegi organizowane są u rodzin. 31 grudnia jest czas na zabawę, a 1 stycznia na spotkanie przy świątecznym stole z goszczącymi młodych rodzinami.

- Zachęcam do uczestnictwa w Europejskim Spotkaniu Młodych. Mamy okazję spotkać się z młodzieżą z innych krajów u siebie. O możliwość wyjazdu grupowego z diecezji świdnickiej trzeba pytać w swojej parafii. Chętni mogą też zgłaszać się indywidualnie poprzez stronę internetową www.taize.fr/pl – informuje ks. Jakub Klimontowski, diecezjalny koordynator Taizé we Wrocławiu.

Termin zapisów to 1 grudnia. Wyjazd organizują m.in. parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Szczawnie-Zdroju oraz pw. Wniebowzięcia NMP Bielawie. Osoby indywidualne mogą zgłaszać się bezpośrednio u organizatorów jeszcze do 10 grudnia.

- Osobiście namawiam tych, którzy jeździli w poprzednich latach do Madrytu, Bazylei czy Rygi, do bycia wolontariuszem i pomocy w organizacji tego święta młodych – mówi ks. Klimontowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama