Nowy numer 2/2021 Archiwum

I Bieg Mikołajkowy dla wałbrzyskiego hospicjum przejdź do galerii

Pół tysiąca osób wyruszyło na trasę po Piaskowej Górze, by wesprzeć zakup prezentów dla chorych dzieci.

W samo południe 1 grudnia biegacze wystartowali z terenu placówki przy ul. Krasińskiego, by ulicami dzielnicy pokonać 5 kilometrów. Była wśród nich spora grupa dzieci. Każdy startujący otrzymał medal, czapkę Mikołaja i ciepły posiłek.

- Zbieramy dzisiaj na paczki dla terminalnie i nieuleczalnie chorych dzieci, które są pod opieką hospicjum i są przez nas rehabilitowane. Mamy ich ponad 100. Pomysł biegu wyszedł od Mirosława Lecha, wójta Starych Bogaczowic, który sam biega – mówiła Renata Wierzbicka prezes wałbrzyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej.

Podczas imprezy można było zjeść dobre ciasto, napić się ciepłej herbaty i wesprzeć placówkę zakupem cegiełki. Do każdego z kilkuset przygotowanych losów przypisany był upominek od sponsora: kosmetyki, wejściówki m.in. do Aqua-Zdroju, gadżety i odzież sportowa, vouchery na zajęcia fitness czy wizyty u kosmetyczki.

Organizatorem wydarzenia było Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu, a współorganizatorami: sekcja biegowa LKS-u Unia Bogaczowice, OSP Stare Bogaczowice oraz nieformalna grupa biegowa z Wałbrzycha i okolic "Kłosowscy".

Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu w tym roku obchodzi 25-lecie swojego istnienia. W ostatnim czasie na rzecz placówki organizowane są nowe inicjatywy, jak: I Rajd dla Hospicjum czy Biegające Anioły Hospicjum.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama