Nowy numer 49/2020 Archiwum

Adwentowa jałmużna

Zbiórki żywności i ubrań, a także przyborów szkolnych oraz Drzewka Dobroci - dzięki tym propozycjom parafialnym można wesprzeć potrzebujących.

Adwent to czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Nie jest to jednak bierne czekanie. Kościół wzywa do nawrócenia, oczyszczenia serc i miłosierdzia. Wielu katolików podejmuje wyrzeczenia (post), uczestniczy w rekolekcjach (modlitwa) i wspiera ubogich (jałmużna). Przedstawiamy kilka akcji organizowanych przez parafie w diecezji świdnickiej.

Zbiórka żywności dla ubogich

  • parafia pw. św. Józefa w Świdnicy

Od 9 do 14 grudnia w sklepie „Biały Dom” przy ul. Grodzkiej 19 wystawiony będzie kosz na produkty żywnościowe oraz chemię gospodarczą.

  • parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie-Słupcu - zbiórka żywności w kościele.

Zbiórka przyborów szkolnych, słodyczy oraz odzieży i butów

  • parafia pw. Nawiedzenia NMP w Witoszowie Dolnym

Pomoc dla dzieci, którymi opiekują się polskie siostry elżbietanki z miejscowości Mwanza w Tanzanii oraz w Guarambare w Paragwaju, organizowana jest już po raz kolejny. Najbardziej przydatne są: długopisy, ołówki, wycinanki, farby, plastelina, piórniki itp. (raczej nie zeszyty).

Drzewko Dobroci

  • parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu
  • parafii. pw. Wniebowzięcia NMP w Szczawnie-Zdroju
  • parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie-Słupcu
  • parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Bielawie

Bombki umieszczone na drzewku ustawionym w kościele oznaczają dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących. Na odwrocie bombki określona jest płeć i wzrost dziecka oraz rzeczy, jakich potrzebuje. Prezentem są przede wszystkim odzież lub przybory szkolne, słodycze są dodatkiem. Bombkę z drzewka ściąga osoba dorosła i w miarę możliwości spełnia określone życzenia.

Zachęcamy do wsparcia potrzebujących!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama