Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wachlarz pomysłów

NawiedzOna, PIT-STOP dla rodziców i rekolekcje internetowe to tylko niektóre z propozycji salezjańskiego Serca Oratoryjnego z Dzierżoniowa.

Siostry ze Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych zaskakują kreatywnością w przyciąganiu młodych.

Jednym z najnowszych pomysłów są warsztaty dla dziewcząt, które odbyły się na początku Adwentu. – To spotkanie narodziło się z Ducha, dzięki prośbom wypływającym z naszych salezjańskich środowisk. Było skierowane do maturzystek i studentek, a na zaproszenie odpowiedziało w sumie 7 dziewcząt. Miało charakter wprowadzający w Adwent. Sama nazwa zainspirowana była fragmentem z Ewangelii wg św. Łukasza: „Nie poznało czasu swego nawiedzenia” – wyjaśnia s. Aleksandra Sys.

W programie spotkania znalazły się warsztaty manualne, lectio divina, zajęcia, które uczyły „uważności” na przechodzenie w codzienność. Był też czas na spotkania w kobiecym gronie przy kawie czy herbacie, a nawet wspólne przygotowanie obiadu. Konferencję do uczestniczek wygłosił o. Tomasz (redemptorysta z Barda), pokazując Maryję jako Bramę Adwentu. Było też uwielbienie, okazja do spowiedzi i Msza św. A po wszystkim andrzejkowa agapa. Siostry już planują podobne spotkanie na wiosnę.

W planach są także kolejne spotkania dla rodziców, na które siostry zapraszają różnych prowadzących, ale też same przygotowują atrakcyjne propozycje. Jedno z takich spotkań odbędzie się 15 grudnia o godz. 16, aby móc się zatrzymać w przedświątecznej gonitwie. Konferencję wygłosi ks. Dominik Wargacki. Zapewniona będzie opieka dla dzieci.

Siostry można też znaleźć w internecie. „Serce Oratoryjne” na Facebooku wywołuje coraz większe zainteresowanie, także za sprawą adwentowych rozważań, które umieszcza s. Aleksandra. – Pomysł na taką formę noszę w sobie od dawna. Ksiądz Bosko był tam, gdzie młodzi ludzie. Gdyby żył dziś, miałby konto nie tylko na Facebooku, ale też na Twitterze czy Instagramie. Jestem tego pewna. Chciałabym, żeby moja obecność w sieci była ewangelizująca. To szansa na dotarcie do tych, którym z Kościołem jest nie po drodze – zauważa siostra.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama