Nowy numer 04/2020 Archiwum

Piernikowe miasto przejdź do galerii

350 budowli: domków i kamienic, ale też kościołów i innych charakterystycznych dla miasta budynków, tworzy słodką makietę Dzierżoniowa. Wykonali ją sami mieszkańcy.

Obiekty z piernika powstały podczas rodzinnych warsztatów, w których brali udział zarówno najmłodsi mieszkańcy, jak i dzierżoniowscy seniorzy. Na ekspozycji, którą można oglądać w Młynie Hilberta, znajdują się także prace konkursowe oraz duże obiekty wykonane przez szkoły i miejskie instytucje.

- Piernikowa starówka powstała po raz drugi. Cieszący się dużym zainteresowaniem piernikowy Dzierżoniów, zgodnie z obietnicą, w tym roku jest większy. Miasto z piernika zbudowano dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców - informuje Rafał Pilśniak, rzecznik dzierżoniowskiego magistratu.

Do końca lutego odwiedzanie piernikowego miasta będzie połączone ze zwiedzaniem Młyna Hilberta. Bilet wstępu kosztuje 16 zł (dorośli), 13 zł (dzieci). Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska, która jest właścicielem obiektu, w ofercie ma także warsztaty piernikowe dla dzieci. Chętni mogą kontaktować się z placówką - nr tel. 885 204 500 lub 697 977 921.

Słodką makietę ustawioną w Sowiogórskim Centrum Komunikacyjnym można zobaczyć codziennie w godz. 10-18. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama