Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ministranci rywalizowali ze sobą w wodzie

Już po raz dziewiąty na pływalni bielawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się mistrzostwa służby liturgicznej w pływaniu. Tym razem wzięli w nich udział także ministranci i lektorzy spoza diecezji.

Zawody 14 grudnia otworzył ks. Krzysztof Ora, duszpasterz służby liturgicznej diecezji świdnickiej wraz z ks. Łukaszem Basistym, miejscowym wikariuszem. 

- W tym roku formuła zawodów jest poszerzona o reprezentację z archidiecezji wrocławskiej, ale jak zawsze mamy kilka konkurencji w różnych kategoriach wiekowych, dzięki którym wyłaniamy mistrza w pływaniu wśród ministrantów i lektorów. Cieszymy się bardzo, że są przedstawiciele różnych zakątków diecezji: z odległej Kudowy-Zdrój, ale też z lokalnych parafii, którzy stanowią silną reprezentację. Są bowiem tutaj wszystkie cztery bielawskie parafie. Przy tej okazji chciałbym wyrazić wielką wdzięczność dla gospodarzy miasta i obiektu. Dziękujemy też ks. Stanisławowi Chomiakowi, kanclerzowi świdnickiej kurii i miejscowemu dziekanowi, który wraz z ks. Edwardem Dzikiem byli zaangażowani w fundację pucharu. Wdzięczność trzeba też oddać ekipie sędziowskiej - panu Grzegorzowi Różyckiemu i ks. Łukaszowi Basistemu, który bardzo przyczynił się organizacji zawodów. Jest to wspólna sprawa i cieszymy się, że formujemy służbę liturgiczną nie tylko duchowo, ale także pokazujemy, że sport ma duży wpływ na kształtowanie ludzkich postaw. Nawiązują się tutaj też dobre relacje koleżeńskie. Mam nadzieję, że dojdziemy, a właściwie dopłyniemy do kolejnych edycji mistrzostw - mówił ks. Krzysztof Ora.

Na bielawskim basenie stawiło się 50 zawodników (w różnych kategoriach wiekowych) z 11 parafii (św. Jerzego i MB Różańcowej w Wałbrzychu, MB Nieustającej Pomocy w Wałbrzychu, Nawiedzenia NMP w Lądku-Zdroju, św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kudowie-Zdroju, św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu, MB Różańcowej w Kłodzku, św. Jerzego w Dzierżoniowie i wspomnianych już wszystkich bielawskich parafii). Ministranci i lektorzy rywalizowali w 8 konkurencjach w zależności od umiejętności i wieku. 

Najlepsi okazali się: 25 m stylem grzbietowym i dowolnym (do 8 lat) - Karol Wójcik (par. Miłosierdzia Bożego w Bielawie) i Franciszek Misiaszek (Kłodzko); 50 m stylem grzbietowym (10-12 lat) - Kacper Tuczapski (Dzierżoniów), Natan Logan (Kłodzko) i Kacper Zagrodny (Kudowa-Zdrój). W stylu dowolnym (w tej kategorii wiekowej) najlepszy okazał się Grzegorz Lipski (Dzierżoniów), Natan Logan zajął II miejsce, a Kacper Tuczapski III miejsce. W kategorii wiekowej od 13-15 lat 100 m stylem grzbietowym najlepiej przepłynęli: Szymon Kostusiak (Kudowa-Zdrój), Łukasz Kastner (par. MB Nieustającej Pomocy w Wałbrzychu), Paweł Pastuszka (par. Wniebowzięcia NMP w Bielawie); stylem dowolnym natomiast Jakub Pliszka (par. Bożego Ciała w Bielawie), Szymon Kostusiak i Łukasz Kastner. W najstarszej grupie (16-18 lat) 100 m stylem zarówno grzbietowym, jak i dowolnym, najlepiej przepłynął Michał Dubaniewicz, a tuż za nim był Jan Engel (obaj z Kudowy-Zdroju).

W klasyfikacji generalnej najlepsza okazała się drużyna z parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kudowie-Zdroju (28 pkt), II miejsce zajęła parafia z Dzierżoniowa, a III parafia pw. MB Różańcowej z Kłodzka i parafia pw. Miłosierdzia Bożego z Bielawa. Nagrodzone drużyny, jak i zawodnicy indywidualni, otrzymali nagrody z rąk ks. Edwarda Dzika i ks. Krzysztofa Ory.  

Przypomnijmy, że organizatorami imprezy byli: Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Świdnickiej, parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama