Nowy numer 49/2020 Archiwum

Kuria odpowiada na zarzuty Zbigniewa Stonogi

Opublikowane przez przedsiębiorcę na Facebooku informacje są nieprawdziwe - głos w tej sprawie zabrała Świdnicka Kuria Biskupia.

W zamieszczonym 23 grudnia ok. 13.00 poście na jednym z portali społecznościowych Zbigniew Stonoga groził kurii, że jeśli do 16.00 nie usuną ks. Pawła M. z parafii, opublikuje jego nagie zdjęcia.

Po kilku godzinach na swojej stronie internetowej wrzucił dwa zdjęcia, twierdząc że ks. Paweł wysłał mu je kilka godzin temu.

W odpowiedzi na zarzuty przedsiębiorcy, ks. Daniel Marcinkiewicz, rzecznik Świdnickiej Kurii Biskupiej, wydał specjalne oświadczenie:

"Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, że w listopadzie ubiegłego roku rozpoczęło się postępowanie kanoniczne wobec ks. Pawła M., wobec którego w 2018 roku pojawiły się zarzuty dotyczące czynów przeciwko VI przykazaniu Dekalogu. Duchowny natychmiast został odsunięty od posługi duszpasterskiej i katechetycznej. Swoje postępowanie rozpoczęła również Prokuratura" - przypomina.

"Po tym, gdy kilka tygodni temu pojawiły się informacje wskazujące na nowe niemoralne czyny duchownego, został on niezwłocznie wezwany do Kurii. Została podjęta decyzja o nałożeniu kary kościelnej, lecz duchowny opuścił wyznaczone mu miejsce zamieszkania i poinformował o porzuceniu stanu kapłańskiego. Diecezja wyraża głębokie ubolewanie z powodu postawy duchownego. Jeśli ktoś posiada wiedzę, dotyczącą niewłaściwych czynów ks. Pawła M., jest proszony o kontakt ze Świdnicką Kurią Biskupią. Diecezja zapewnia pomoc duchową i psychologiczną ofiarom nadużyć seksualnych i ich bliskim, którą koordynuje delegat ds. ochrony dzieci i młodzieży w diecezji świdnickiej (kontakt mailowy: delegat@diecezja.swidnica.pl)" - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama