Nowy numer 04/2020 Archiwum

Czy w poświąteczny piątek obowiązuje post?

Biskup świdnicki wydał w tej sprawie specjalny komunikat. Warto się z nim zapoznać.

Informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Świdnickiej Kurii Biskupiej:

Biskup Świdnicki, JE ks. bp Ignacy Dec, w oparciu o kanon 87 KPK, udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkim mieszkańcom diecezji świdnickiej oraz wszystkim przebywającym na jej terenie na piątek 27 grudnia br. (święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty) Jednocześnie ksiądz biskup zachęca korzystających z dyspensy do podjęcia czynów miłosierdzia bądź aktów pokuty.

Przypomnijmy, że trwający okres Bożego Narodzenia nie znosi postu. Pojawiające się wątpliwości w tej sprawie wynikają z faktu, że w oktawie Świąt Wielkanocy nie obowiązuje post piątkowy, ponieważ każdy dzień oktawy Zmartwychwstania Pańskiego ma rangę uroczystości. Dni oktawy Bożego Narodzenia nie mają tej rangi - a tym bardziej pozostałe dni okresu Bożego Narodzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama