Nowy numer 21/2020 Archiwum

Jesteśmy dziećmi Boga

Oprócz zasadniczego tytułu, jakim jest godność ludzka, mamy nowy tytuł i godność dzieci Bożych – zaofiarowany i przyniesiony przez samego Syna Bożego.

Otrzymujemy ten zaszczytny tytuł w chwili narodzenia duchowego przez chrzest święty. Tytuł ten trwa w nas i wzmacnia się przez wiarę i miłość, przez jednoczenie się z Chrystusem w sakramentach. Święty Paweł mówi, że ciała nasze są świątynią Ducha Świętego. Jesteśmy dziećmi Bożymi. Nosimy w sobie ogromny skarb, życie Trójcy Przenajświętszej, życie łaski uświęcającej.

Tego życia nie można zobaczyć, dotknąć, dokładnie określić. To życie mierzy się jakością naszej modlitwy, częstotliwością przyjmowania Komunii św., częstym myśleniem o Bogu, życiem na co dzień w miłości i życzliwości. To życie mierzy się naszą zdolnością do przebaczania, do cierpliwości. Kiedyś życie biologiczne ustanie. Przestanie bić serce, przestaniemy oddychać, nastąpi kres funkcji życiowych. Jednakże nie umrze w nas życie Boże, życie duchowe. Dlatego pielęgnujmy życie łaski, które przyniósł do naszych serc Jezus Chrystus przez swoje narodzenie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama