Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zahartowani w „żywej wodzie”

Ponad 30 młodych osób powitanie nowego roku w Sokołowsku połączyło z duchową formacją.

Przyjechali z różnych krańców diecezji świdnickiej, od Świdnicy po Kamieniec Ząbkowicki, by wspólnie spędzić poświąteczny czas na modlitwie, słuchaniu konferencji, ale i zabawie na śniegu czy sylwestrowych atrakcjach.

– Od kilku lat organizujemy podobne spotkania i chętnych jest coraz więcej. Młodzi, którzy tu przyjeżdżają z terenu naszej diecezji, znają się już całkiem nieźle, ale są też otwarci na nowe osoby, których nie brakuje. Chętnie przyjmują je do swojej paczki – cieszy się ks. Mariusz Maluszczak, jeden z organizatorów.

Podkreśla, że w tym roku tematyka oazy sylwestrowej dotyczyła Eucharystii, a nastolatkowie mogli nie tylko poznać jej elementy, ale i zrozumieć, że jest ona spotkaniem z żywym Bogiem.

– Koniec roku to czas podsumowań. I my na naszych rekolekcjach również jesteśmy teraz w takim momencie, że trzeba nam ten czas podsumować. Z pewnością dużo w nim było dobrych chwil, spędzonych na czytaniu czy słuchaniu słowa Bożego, ale i na wprowadzaniu go w czyn. Trzeba nam jednak zapytać o to, co teraz z tym zrobimy, co zabierzemy ze sobą w codzienność – mówił ks. Wojciech Oleksy w czasie sylwestrowej Mszy św.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama