Nowy numer 21/2020 Archiwum

Trafili na ulicę

Grupa ewangelizacyjna z Wałbrzycha stawia na konkret. Co tydzień spotykają się z bezdomnymi, ubogimi, samotnymi i chorymi i nie tylko mówią o Bogu, ale po prostu im Go pokazują.

Wydają ciepłe posiłki, kanapki, kawę i herbatę, a kiedy potrzebujący zatrzymają się, by się ogrzać, wówczas głoszą im Ewangelię i modlą się za nich.

– Jesteśmy z tymi ludźmi na ulicy od marca i wielu z nich zdążyliśmy poznać, kilku udało się pomóc. Nie sposób jednak rękami kilku osób pomóc ponad setce bezdomnych, bo tylu ich czasem przychodzi. Dlatego chcielibyśmy zachęcić innych chrześcijan do podobnych inicjatyw, zwłaszcza w takich miejscowościach jak Wałbrzych, gdzie nie brakuje ludzi na skraju ubóstwa – wyjaśnia Katarzyna z zespołu Apostołowie w Glanach.

Opowiada też o początkach inicjatywy. – Zaczęło się bardzo skromnie. Razem z moim synem Filipem wydrukowaliśmy ulotki i jeździliśmy po ośrodkach dla bezdomnych i ogrzewalniach w Wałbrzychu, by zaprosić ludzi na ciepły posiłek. Wybraliśmy niedzielę, bo dowiedzieliśmy się, że w każdy inny dzień tygodnia ubodzy otrzymują wsparcie od Caritas czy MOPS. W niedzielę czy sobotę natomiast trudniej o posiłek. Chcieliśmy też w jakiś sposób uczcić ten wyjątkowy dzień tygodnia, stąd pomysł, by zorganizować nie tylko ciepły posiłek (zupę czy bigos), ale także ciasto, kawę czy herbatę i kanapki, które potrzebujący mogą sobie zabrać na kolację – mówi główna organizatorka.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama