Nowy numer 43/2020 Archiwum

Mobilne muzeum paulinów w Świdnicy

Specjalnie z Węgier do Świdnicy przyjedzie tzw. Palos-bus, w którym znajdzie się prezentacja historyczna ukazująca życie bł. Euzebiusza i początki założonego przez niego zakonu, przygotowana z okazji 750. rocznicy jego śmierci.

Autobus stanie w świdnickim Rynku (obok wejścia do biur ŚOK) w poniedziałek 27 stycznia rano i będzie dostępny dla zwiedzających do wieczora. Warto skorzystać z niepowtarzalnej okazji, by odwiedzić tę wyjątkową wystawę.

"Palos-bus" odwiedzi tylko niektóre paulińskie klasztory w Polsce, Słowacji i Chorwacji. Wystawę otworzy w Budapeszcie 20 stycznia kard. Erdo. Po kilku dniach mobilne muzeum wyruszy w trasę do Polski. 25 stycznia wystawę na Jasnej Górze zainaugurują o. generał Arnold Chrapkowski i o. Marian Waligóra, przeor klasztoru na Jasnej Górze. Oprócz Częstochowy i Świdnicy muzeum odwiedzi także Toruń, Wrocław i Warszawę.

Wnętrze autobusu.

Przyjazd "Palos-busa" do Świdnicy to wyjątkowe wydarzenie dla naszej wspólnoty klasztornej i całego miasta – mówi przeor o. Dariusz Laskowski. – Bardzo się cieszymy, że możemy w ten sposób przybliżyć naszym parafianom i wszystkim świdniczanom historię naszego zakonu i postać bł. Euzebiusza. Myślę, że warto pojawić się w węgierskim autobusie i zwiedzić jeżdżącą wystawę – tym bardziej, że będziemy ją gościć w Świdnicy tylko jeden dzień.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama