Nowy numer 43/2020 Archiwum

Głoszą słowo Boże w internecie

Oto kilka przykładów księży i sióstr zakonnych z diecezji świdnickiej, których można posłuchać lub poczytać w sieci.

Trzeba by zacząć o samego bp. Ignacego, który od kilku lat niemal codziennie komentuje słowo Boże i odnosi je do rzeczywistości na Twitterze. Jego konto możecie znaleźć tutaj.

Przed laty filmiki z komentarzem do niedzielnej liturgii słowa publikował ks. Roman Tomaszczuk. U benedyktynów na Słowacji wrócił do tej praktyki. Komentarze byłego redaktora świdnickiej edycji "Gościa Niedzielnego" możecie znaleźć na Facebooku jego bliskich znajomych (np. tutaj).

W ślady przyjaciela już jakiś czas temu poszedł ks. Krzysztof Ora. Każdego tygodnia na swoim profilu (Facebook) umieszcza krótki filmik z refleksją nad niedzielnym słowem Bożym.

Aktywny na tym portalu społecznościowym jest także ks. Paweł Traczykowski (Facebook), który nie tylko odnosi się do Biblii, ale też do teologii czy historii Kościoła. Często robi to zarówno w języku polskim, jak i włoskim.

Vloga prowadzi także s. Aleksandra Sys (Facebook), salezjanka, o której komentarzach na Adwent już pisaliśmy. W ciągu roku też na "Sercu Oratoryjnym" można wysłuchać jej subtelnych komentarzy do niedzielnej liturgii.

Trzeba też wspomnieć o s. Benedykcie Baumann (Facebook), która z kolei prowadzi bloga "Zakonnica bez przebrania". Komentuje tam otaczający ją świat w odniesieniu do Boga i Jego słowa.

Jest jeszcze znany naszym czytelnikom ks. Wojciech Drab ze swoim obszernym, choć nieregularnym cyklem "Radość Ewangelii" (Facebook).

Jeśli znacie z diecezji świdnickiej kogoś jeszcze, napiszcie w komentarzach, a z pewnością uzupełnimy listę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama