Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zapraszają do "Kany", by zasmakować "lepszego wina"

Już po raz drugi świdnicka wspólnota zaprasza na warsztaty dla par, nie tylko sakramentalnych.

Wspólnota Przymierze Miłosierdzia zaprasza na dwudniowe warsztaty ewangelizacyjne zatytułowane „Kana” dla narzeczonych i małżeństw. Celem warsztatów, mających się odbyć od 15 do 16 lutego w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świdnicy, jest ewangelizacja par i przemiana ich trudności w radość.

- Biorąc pod uwagę to, że wszystkie nieszczęścia pochodzą z największego z nich, którym jest brak Boga, chcemy pokazać, że Jezus jest rozwiązaniem wszystkich problemów. Warsztaty są dobrym czasem, by na nowo pozwolić sobie spotkać się ze sobą, by odbudować, umocnić relację nowym powiewem miłości od Ducha Świętego - wyjaśnia Anna, współorganizatorka.

Dodaje, że rekolekcje ,,Kana” w pierwszej kolejności były skierowane dla ubogich rodzin z Parque de Taipas (dzielnicy miasta São Paulo), gdzie w pierwszych spotkaniach wzięło udział zaledwie kilka małżeństw. Potem forma rozeszła się na inne miasta, a w konsekwencji i kraje.

- Program rekolekcji wkroczył na nowe drogi dzięki zespołowi misjonarzy, którzy formują nowe grupy w miejscach, gdzie nie ma pracy duszpasterskiej dla małżeństw, a w szczególności tam, gdzie mieszkają pary, które najbardziej potrzebują takiej posługi. Nie znaczy to jednak, że „Kana” jest zarezerwowana jedynie dla par z problemami. Wręcz przeciwnie. Każdy może wziąć w nim udział, nawet żyjący w kolejnym, niesakramentalnym związku rozwodnicy. To warsztaty, które mogą też umocnić to, co dobre w związku, zbliżyć małżonków jeszcze mocniej do Boga i wzajemnie do siebie - zachęca.

Przyjmowane są tylko pary (nie można brać udziału samemu). Koszt warsztatów to 120 zł. W cenie są posiłki, opieka dla dzieci i niespodzianki. Zapisy telefonicznie (798 415 916) lub emailowo (swidnica@kana.pm).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama