Nowy numer 23/2020 Archiwum

Głoszą słowo Boże w internecie

Oto kilka przykładów księży i sióstr zakonnych z diecezji świdnickiej, których można posłuchać lub poczytać w sieci.

Trzeba by zacząć od samego bp. Ignacego, który od kilku lat niemal codziennie komentuje słowo Boże i odnosi je do rzeczywistości na Twitterze.

Przed laty filmiki z komentarzem do niedzielnej liturgii słowa publikował ks. Roman Tomaszczuk. U benedyktynów na Słowacji wrócił do tej praktyki. Komentarze byłego redaktora świdnickiej edycji GN można znaleźć na Facebooku jego bliskich znajomych.

W ślady przyjaciela już jakiś czas temu poszedł ks. Krzysztof Ora. Każdego tygodnia na swoim Facebooku umieszcza krótki filmik z refleksją nad niedzielnym słowem Bożym.

Aktywny na Facebooku jest także ks. Paweł Traczykowski, który nie tylko odnosi się do Biblii, ale też do teologii czy historii Kościoła. Często robi to zarówno w języku polskim, jak i włoskim.

Vloga prowadzi s. Aleksandra Sys (Facebook), salezjanka, o której komentarzach na Adwent już pisaliśmy. W ciągu roku na profilu FB „Serce Oratoryjne” można wysłuchać jej subtelnych komentarzy do niedzielnej liturgii.

Trzeba też wspomnieć o s. Benedykcie Baumann (Facebook), która prowadzi bloga „Zakonnica bez przebrania”, gdzie komentuje otaczający ją świat w odniesieniu do Boga i Jego słowa.

Jest jeszcze znany naszym czytelnikom ks. Wojciech Drab, ze swoim obszernym, choć nieregularnym cyklem „Radość Ewangelii” (Facebook).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama