Pomysłodawcy muzycznych ferii w Lubachowie zgodzili się wesprzeć "Marsz Nadziei", pisząc dla niego hymn.
Już po raz ósmy młodzi i utalentowani mieszkańcy gminy spotykają się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie, by połączyć wypoczynek z pasją, jaką jest muzyka i śpiew. Od 8 lutego 35-osobowa grupa dzieci i młodzieży pracuje nad kolejną płytą z piosenkami opracowanymi w czasie warsztatów. Po krążkach: „Co nam w duszy gra", „Świąteczny czas", „Smaki przedwiośnia", „Roztańczeni – rozśpiewani", „Ty i ja razem", „Mosty ponad słowami", „Zostanie po nas ślad" przyszła kolej na następny autorski materiał Tadeusza Szarwaryna i Dariusza Jarosa.
– Tym razem będzie to „Wspomnień czas”. To roboczy tytuł, ale wszystko wskazuje, że utrzyma się do końca. To są piosenki, które już dawniej zaistniały w różnych okolicznościach czy produkcjach. Chcieliśmy jednak do nich wrócić, by zaaranżować je w nieco innych sposób. Tak, aby uczestnicy warsztatów mogli pracować nad materiałem jako muzycy, dogrywając m.in. pod kierunkiem Dariusza Jarosa także instrumenty. Są skrzypce, na których gra Kinga Półtorak, Emil Warmus gra na gitarze, a Jakub Halkowicz na akordeonie. To naprawdę dobrze brzmi – chwali Tadeusz Szarwaryn, dodając, że jest jeszcze jeden powód nowych aranżacji – Gmina Świdnica ma kilka umów partnerskich z miastami we Włoszech, Francji, Belgii, Niemczech, Ukrainie, stąd też część tych utworów będzie zaśpiewana w językach tych państw – mówi.
Zdradza też, że w tym roku powstała jedna wyjątkowa piosenka. – Otrzymaliśmy list od pani Gabrieli Kaczkowskiej, prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy, która zaprosiła nas do udziału w finale drugiego żółtego Marszu Nadziei, który odbędzie się w kwietniu. Poprosiła nas o to, byśmy w ramach warsztatów napisali i skomponowali piosenkę dla „Hospicjum”. Chętnie przystaliśmy na tę propozycję, choć czasu było niewiele. I udało się. Wspólnie napisaliśmy muzykę i tekst, który wykonamy na koncercie dla rodziców na zakończenie warsztatów, ale i być może na zakończenie Marszu Nadziei – zapowiada dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie, muzyk, kompozytor i autor tekstów.
Dodajmy, że muzyczna forma spędzania ferii odbywa się dzięki wsparciu i zaangażowaniu wójta Gminy Świdnica Teresy Mazurek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Marii Jaworskiej oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Doroty Waliszak. W prowadzeniu warsztatów pomagają nauczyciele, m.in. Anna Lutz z Bielawy.