Nowy numer 23/2020 Archiwum

Jedność naszym powołaniem

W strzegomskim domu sióstr elżbietanek ks. prof. Włodzimierz Wołyniec przekonywał, że prawdziwa wspólnota jest dziełem Ducha Świętego.

Głosił on słowo Boże od 10 do 12 lutego na zaproszenie ks. Marka Korgula, dyrektora wydziału katechetycznego świdnickiej kurii.

Wychodząc od słów z Ewangelii: „Kim właściwie On jest, że nawet wicher i jezioro są Mu posłuszne?” (Mk 4,41), rektor PWT we Wrocławiu nawiązał m.in. do tematu powołania, wiary, przyjaźni Boga z człowiekem, jedności.

– Jedność w różnorodności. Tak objawia się nam Bóg w Trójcy Jedyny. A skoro ta jedność tak Mu się podoba, tak nam się objawia, również w naszym świecie pragnie, aby była jedność w różnorodności. Jesteśmy różni, także we wspólnocie Kościoła, ale Bóg może sprawić, że będziemy jedno. Już stwarzając człowieka, połączył to, co duchowe, z tym, co cielesne. Bóg chce, abyśmy byli jedno – w sobie i z innymi – wyjaśniał ks. Wołyniec.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama