Nowy numer 23/2020 Archiwum

Do dzieci z koloroterapią

W świetlicy socjoterapeutycznej, prowadzonej przez miejscowy oddział katolickiej organizacji charytatywnej, zorganizowano warsztaty malarskie.

Poprowadziła je 3 marca Iwona Woźniak, która od lat współpracuje z Caritas Diecezji Świdnickiej. – To dość niekonwencjonalna metoda leczenia, która polega na skupieniu dziecka lub innej osoby na odpowiedniej barwie.

Dzięki temu możemy uzyskać oczekiwany efekt – uspokoić, zrelaksować czy wręcz przeciwnie – pobudzić. Zaproponowaliśmy dzieciom zajęcia, które polegają na malowaniu farbami czegoś przyjemnego, miłego. Dzięki dowolności używanych barw czy wybranych tematów mogliśmy przyjrzeć się temu, w jaki sposób podopieczni świetlicy socjoterapeutycznej postrzegają świat – wyjaśnia pani Iwona, która odwiedziła dzieci na zaproszenie Danuty Jarosz, na co dzień pracującej w placówce diecezjalnej Caritas. – Szukamy dla dzieci takich zajęć, które pozwolą im nie tylko normalnie funkcjonować w społeczeństwie, ale i lepiej radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. W najbliższym czasie chcemy zaprosić je na zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, ale mamy też kolejne pomysły – dodaje pani Danuta.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama