Nowy numer 21/2020 Archiwum

Przyprowadźcie rodziców

Bp Ignacy Dec zachęcał zgromadzonych w świdnickiej katedrze ministrantów i lektorów do ewangelizacji najbliższych.

Kilkudziesięciu przedstawicieli służby liturgicznej z okolicznych parafii spotkało się w pierwszy czwartek miesiąca, by wraz z bp. Ignacym modlić się o powołania do służby w Kościele.

W homilii biskup zachęcał zebranych do modlitwy. – Szczególnie są do tego zaproszeni kapłani, którzy nie tylko mają sami padać na kolana przed Bogiem, ale i prowadzić do Niego innych ludzi. To wezwanie jest także skierowane do najmłodszych, ministrantów i lektorów. Może i wy czasem musicie namawiać waszych rodziców, kolegów do modlitwy. Zachęcać do niedzielnej Mszy św. czy służby przy ołtarzu. Nie bójcie się, bo Pan Bóg będzie was wspierał i wam ten trud wynagrodzi – mówił bp Ignacy. Po Eucharystii ks. Mirosław Benedykt, wikariusz parafii pw. św. Stanisława i św. Wacława, zaprosił wszystkich na poczęstunek i spotkanie do sali parafialnej ze wspomnianymi już duszpasterzami, którzy opowiadali o misji służby liturgicznej i jej patronie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama