Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dolny Śląsk. Aktualne dane w związku z koronawirusem

Wojewoda Dolnośląski w czasie konferencji dementował plotki i apelował o spokój.

Wyjaśniał, że na Dolnym Śląsku potwierdzono 8 przypadków zachorowania na wirusa SARS-CoV-2 (stan na 13 marca, godz. 9). 

Liczba hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania to 49 osób. Kwarantanną lub izolacją objętych jest 1125, a nadzorem epidemiologicznym 879 osób.

Podkreślał, że nie planuje się zamykania sklepów i placówek handlowych, odcinania kordonem sanitarnym dużych miast i nie ma podstaw, by obawiać się, że sklepy nie będą zaopatrzone. Dodał, że stanie w dużej kolejce stwarza takie samo zagrożenie dla zdrowia, jak udział w dużej imprezie.

Prosił, by nie rozprzestrzeniać nieprawdziwych informacji w social mediach i nie powodować paniki, prosząc także media o rzetelne i sprawdzone informacje.

Apelował też o zdrowy rozsądek i stosowanie się do podstawowych wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia, jak również pozostanie w domach w razie możliwości, unikanie imprez i dużych skupisk ludzkich, unikanie dużej liczby bezpośrednich kontaktów.

Zachęcał do proobywatelskiej postawy, wspieranie osób starszych, ale unikanie nadmiernego kontaktu z nimi, jak również sąsiedzką pomoc osobom w kwarantannie domowej, częsty kontakt telefoniczny, robienie zakupów i dostarczanie leków na wycieraczkę pod dom lub mieszkanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama