Nowy numer 14/2020 Archiwum

Pierwszy zarażony w diecezji. W kościołach spokój i opanowanie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9 nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Dolnym Śląsku. Jeden z nich jest w Wałbrzychu.

Mowa o 57-letnim mężczyźnie ze Szczawna-Zdroju, który sam zgłosił się do szpitala. Jak informuje portal dziennik.wałbrzych.pl: "Jego stan lekarze określają jako średni. Pacjent współpracuje z medykami. W tej chwili służby sanitarne ustalają wszystkie osoby, które mogły mieć kontakt z zakażoną osobą".

O sprawie mówią również władze miasta. – Uzyskaliśmy informację, że mamy pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w naszym mieście. Pacjent pochodzi z terenu powiatu wałbrzyskiego, stan jego jest dobry i mamy nadzieje na szybkie wyzdrowienie. Służby państwowe uruchomiły wszystkie przewidziane przepisami procedury realizowane w takich przypadkach. Słuchajmy poleceń sanepidu, słuchajmy poleceń służb – apeluje do mediów Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Do tych wskazań dostosowują się w regionie kolejne instytucje, także Kościół. W minioną niedzielę we wszystkich świątyniach na terenie diecezji świdnickiej dostosowano się do zaleceń Konferencji Episkopatu Polski. W wielu parafiach zwiększono liczbę Mszy św. lub dano możliwość uczestnictwa w celebrze w kaplicach czy za pośrednictwem internetu.

– Przygotowaliśmy się na większą liczbę wiernych, dając możliwość uczestnictwa we Mszy św. w kościele pw. Krzyża Świętego lub domu parafialnym, ale nie było takiej potrzeby. Większość zachowując ostrożność, została w domach. W parafii katedralnej najwięcej, bo prawie 50 osób, było na porannej Mszy św. i o godz. 13. Na pozostałych było ich dużo mniej – mówi ks. Tomasz Gwizdek, wikariusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama