Nowy numer 43/2020 Archiwum

Klerycy, księża i siostry zapraszają do wspólnej modlitwy różańcem

Zaczęło się od bielawskiej parafii, potem dołączyli klerycy ze świdnickiego seminarium. Coraz więcej osób duchownych w diecezji świdnickiej włącza się do wspólnej modlitwy o 20.30.

Jako pierwsi do inicjatywy różańcowej włączyli się bielawscy księża i siostry zakonne w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Zaprosili do wspólnej modlitwy, transmitując nabożeństwo na profilu facebookowym bielawskiej parafii (@wnmpbielawa).

Pomysł spodobał się klerykom świdnickiego seminarium, którzy również od 17 marca o 20.30 z kaplicy łączą się przez Facebooka (@wsddiecezjiswidnickiej) ze wszystkimi, którzy chcą się modlić w intencji ustania epidemii koronawirusa.

Nabożeństwo wieczorne transmitują również franciszkanie z Kłodzka (@OFMMBR) i Nowej Rudzie Słupiec (@katarzynaslupiec), ale i inni księża na portalach społecznościowych deklarują swoją łączność duchową.

Przypomnijmy, że do wspólnego czuwania, nie tylko kapłanów, zachęcił w komunikacie bp Ignacy Dec: "Proszę kapłanów i osoby życia konsekrowanego, aby każdego dnia o godzinie 20.30 odmawiali różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami" - pisał.

Część osób duchownych, jak księża z parafii pw. św. Piotra i św. Pawła w Strzegomiu, odpowiedziała na wezwanie abp. Wacława Depo, by na znak wiary ustawić wizerunek Matki Bożej w oknie. 

Figura Matki Bożej w oknie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama