Nowy numer 14/2020 Archiwum

Koronka przeciw "koronie"

Mamy dla was propozycję wspólnej modlitwy w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Codziennie o godz. 15 prośmy razem o Boże miłosierdzie.

Za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku chcemy wspólnie modlić się w intencji chorych na wirus SARS-CoV-2, ale i wszystkich narażonych na niego.

Inspiracją do zorganizowania wspólnej modlitwy były słowa zapisane przez św. s. Faustynę Kowalską: „O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę. (...) Zapisz te słowa, córko moja, mów o moim miłosierdziu, niech pozna cała ludzkość niezgłębione miłosierdzie moje. Jest to znak na czasy ostateczne, po nim nadejdzie dzień sprawiedliwy. Póki czas, niech uciekają się do źródła miłosierdzia mojego, niech korzystają z krwi i wody, która dla nich wytrysła” (Dz. 848).

O swojej łączności zapewnił bp Ignacy Dec, który gdy jest taka możliwość, sprawy diecezji poleca właśnie o godz. 15.00 przed Najświętszym Sakramentem w świdnickiej katedrze. To z niej będziemy transmitować nabożeństwo o godz. 15.00.

A jeśli nie masz Facebooka? Nic straconego. Możesz duchowo połączyć się z nami, odmawiając w Godzinie Miłosierdzia modlitwę, której nauczył św. s. Faustynę Kowalską sam Jezus.

Zachęcamy także do przekazania tej informacji dalej, by jak najwięcej osób łączyło się w modlitwie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama