Nowy numer 43/2020 Archiwum

Caritas tworzy centrum pomocy w kwarantannie

Przy współpracy z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej Caritas Diecezji Świdnickiej troszczy się o osoby objęte kwarantanną.

Pierwszym miastem, w którym ruszy inicjatywa, będzie Wałbrzych. To tam zmarła pierwsza osoba chora na koronawirusa z diecezji świdnickiej. Wiele osób, z którymi zarażony kontaktował się w Szczawnie-Zdroju i Wałbrzychu, zostało poddanych kwarantannie. Naprzeciw potrzebom wychodzi Caritas Diecezji Świdnickiej.

– Jesteśmy już po wstępnych rozmowach i czekamy na wytyczne z Warszawy. W trzech wałbrzyskich parafiach (pw. św. Barbary, pw. św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej, jak również pw. Podwyższenia Krzyża Świętego) powstaną punkty, w których będziemy rozdysponowywać produkty spożywcze. Do objętych kwarantanną wałbrzyszan będą je dostarczać służby mundurowe lub dorośli wolontariusze, przestrzegając procedury kontaktu – wyjaśnia ks. Radosław Kisiel.

Dodaje, że chętne do współpracy są także inne miasta na terenie diecezji świdnickiej: Dobromierz, Piława Górna, Bardo Śląskie, Głuszyca, Pieszyce, Bielawa, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Międzylesie, Lewin Kłodzki, Stoszowice, Strzegom, Nowa Ruda, Gmina Świdnica, Łagiewniki, Marcinowice i Walim.

– Ponadto normalnie działają wszystkie nasze jadłodajnie. Oczywiście zmienił się sposób wydawania posiłków, bo muszą one być przekazywane na wynos, a czekający w kolejce muszą między sobą zachować dystans ok. 1,5 m. Ale nie ma z tym problemu, więc wszystko odbywa się bezpiecznie. Niezwykle cenna jest tutaj pomoc dzierżoniowskiej straży miejskiej, która czuwa nad zachowaniem procedur – podkreśla.

Zachęca też do wsparcia akcji przez zakup świecy wielkanocnej, z której dochód przeznaczony zostanie na pomoc objętym kwarantanną mieszkańcom diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama