Nowy numer 14/2020 Archiwum

W(y)łącz komputer, odrób lekcje

Już od dawna nowe technologie służą nie tylko zabawie, ale świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie materiałów szkolnych. Obecnie są niezastąpione.

Paweł Kotuliński, świdniczanin, jest specjalistą we wdrażaniu usługi GSuitby by Google. Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie, jego firma postanowiła za darmo zaoferować swoją pomoc szkołom borykającym się z efektywnym nauczaniem zdalnym.

– Usługa nazywa się Google Classroom. Pomagamy szkołom wdrożyć ten system od początku. Nauczyciel zakłada klasę, po czym ma możliwość zadawania uczniom zadań w różnych atrakcyjnych formach. Zadania są oceniane, a uczeń ma do nich wgląd i może je edytować – opowiada Paweł.

Dotychczas obsługiwał 20 szkół w całym kraju, ale od kilku tygodni liczba zgłoszeń rośnie lawinowo. Paweł uważa, że wiele szkół uniknęłoby trudności, gdyby podobne metody przygotowane były wcześniej.

– To jest dobry moment, żeby się pochylić nad takimi rozwiązaniami i je wprowadzać w życie krok po kroku. Tym bardziej, że dużo nauczycieli już teraz tak pracuje – mówi Jacek Iwancz, dyrektor II LO w Świdnicy.

Jego nauczyciele wysyłają zadania majlowo lub poprzez dziennik elektroniczny. Ale jak sam mówi, taka platforma może być dla uczniów ciekawszym pomysłem, bo pozwala na interakcję między nauczycielem a uczniem. Szczególnie na sercu leży mu dobro uczniów klas maturalnych, na których obecna sytuacja może odbić się niekorzystnie.

– Dwutygodniowa przerwa to nie jest jeszcze tragedia. Natomiast jeśli się wydłuży, możemy mieć spory problem – dodaje dyrektor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama