Nowy numer 25/2021 Archiwum

Dzierżoniów. Dzieci nagrały rozważania Drogi Krzyżowej

Siostry salezjanki z Dzierżoniowa przygotowały z podopiecznymi filmik, w którym wspólnie rozważają mękę i śmierć Pana Jezusa.

O przygotowaniach akcji opowiada s. Ola Sys FMA, która montowała nagranie. - Pomysł wyszedł od rodziców naszych wychowanków. Siostra Teresa Manicka, katechetka w Szkole Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie, jak również prowadząca scholę i animację w parafii pw. św. Jerzego, zorganizowała pracę i poprosiła, żeby dzieci nagrały rozważania w swoich domach - mówi.

W realizację włączyły się nie tylko dzieci, ale i ich rodzice, pomagając nagrać pociechom filmiki oraz przygotowując scenografię czy odpowiednią intonację wypowiadanych przez dzieci słów. - Na nagraniach w tle są krzyże, świece. Widać, że to przeżycie dla całej rodziny - dodaje salezjanka.

Cały materiał spłynął do sióstr i został połączony w całość, a następnie wyemitowany przez "Serce Oratoryjne" na Facebooku. Rozważania zaczerpnięte są z internetu, a ich autorką jest uczennica IV klasy Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu.

- Motywem przewodnim jest pomoc innym, naszym bliźnim. Tak jak pomagamy Jezusowi nieść krzyż. I choć teraz fizycznie mamy ograniczone możliwości, jest przecież wiele form, w których możemy okazać nasze miłosierdzie - zauważa s. Ola.

Udało nam się zdobyć nagranie, które załączamy w artykule.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama