Nowy numer 23/2021 Archiwum

W(y)łącz komputer, odrób lekcje

Już od dawna nowe technologie służą nie tylko zabawie, ale i świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie materiałów szkolnych. Obecnie są niezastąpione.

Paweł Kotuliński, świdniczanin, jest specjalistą we wdrażaniu usługi GSuitby Google. Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie, jego firma postanowiła za darmo zaoferować swoją pomoc szkołom borykającym się ze zdalnym nauczaniem.

– Usługa nazywa się Google Classroom. Pomagamy szkołom wdrożyć ten system od początku. Nauczyciel zakłada klasę, po czym ma możliwość zadawania uczniom zadań w różnych atrakcyjnych formach. Zadania są oceniane, a uczeń ma do nich wgląd i może je edytować – opowiada Paweł. Dotychczas obsługiwał 20 szkół w całym kraju, ale od kilku tygodni liczba zgłoszeń rośnie lawinowo. Paweł uważa, że wiele szkół uniknęłoby trudności, gdyby podobne metody przygotowane były wcześniej. – To jest dobry moment, żeby się pochylić nad takimi rozwiązaniami i je wprowadzać w życie krok po kroku. Tym bardziej że dużo nauczycieli już teraz tak pracuje – mówi Jacek Iwancz, dyrektor II LO w Świdnicy.

Jego nauczyciele wysyłają zadania mejlowo lub poprzez dziennik elektroniczny. Ale jak sam mówi, taka platforma może być dla uczniów ciekawszym pomysłem, bo pozwala na interakcję między nauczycielem a uczniem. Szczególnie na sercu leży mu dobro uczniów klas maturalnych, na których obecna sytuacja może niekorzystnie się odbić. – Dwutygodniowa przerwa to nie jest jeszcze tragedia. Natomiast jeśli się wydłuży, możemy mieć spory problem – dodaje dyrektor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama