Nowy numer 2/2021 Archiwum

Księża z kurii nagrali filmową niespodziankę

W luźnej rozmowie ogólnopolski duszpasterz służby liturgicznej wraz z diecezjalnym duszpasterzem młodzieży mówili o posynodalnej adhortacji papieża Franciszka do młodych i całego ludu Bożego.

Na początku filmu ks. Krzysztof Ora, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej, mówi o tym, dlaczego zdecydowali się zrobić to nagranie.

- Chcemy w tym czasie, kiedy wielu z nas jest w domach i wszyscy mamy ograniczenia związane z przemieszczaniem się, wykorzystać do kontaktu środki masowego przekazu, a przede wszystkim internet, by porozmawiać, pobyć ze sobą. I to nie w formie kaznodziejskiej, rekolekcyjnej, ale swobodnie - zaznacza ogólnopolski duszpasterz ministrantów i lektorów, przedstawiając współpracownika ks. Pawła Kilimnika.

Do obejrzenia zachęcają nie tylko wszystkich młodych, ale tych, którzy "czują się młodo" - podkreśla w nagraniu ks. Kilimnik.

Tematem rozmowy jest adhortacja papieża Franciszka "Christus vivit", skierowana przede wszystkim do młodych. Posłuchajcie, na jakie aspekty zwrócili uwagę duchowni i dajcie znać, jeśli wam się podobało. Księża obiecali, że jeśli tak będzie, pojawią się kolejne nagrania.

Wydział Duszpasterski - rozmowy w toku
Gość Świdnicki
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama