Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nikogo nie zostawią bez sakramentów

W diecezji świdnickiej coraz więcej parafii decyduje się nie tylko na transmisje Mszy św., ale i wyjście ze spowiedzią i Komunią św. do ludzi.

Przykładem mogą być dwie świdnickie parafie. W katedrze pw. Świętych Stanisława i Wacława duszpasterze nie tylko będą posługiwać w konfesjonale w stałych godzinach, ale też umożliwią w tym czasie przyjęcie Komunii.

„Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed świętami. W tym roku nie będzie wyznaczonej dodatkowej okazji do spowiedzi parafialnej. Zachęcamy do korzystania z sakramentu spowiedzi od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00–12.00 oraz 16.00–18.00. Po odbytej spowiedzi można od razu przyjąć Komunię św. od kapłana, który będzie się modlił w intencji parafian oraz o ustanie epidemii przy ołtarzu” – podają w ogłoszeniach duszpasterskich.

Z podobną inicjatywą wyszli również paulini służący przy kościele pw. św. Józefa Obl. NMP. Tamtejszy proboszcz i przeor wspólnoty w nagraniu umieszczonym na Facebooku zachęca do spowiedzi i Komunii św., na które można umówić się przez telefon (tel. 533 781 039 - w godz. 7.30-18.20).

– Bardzo, bardzo za wami tęsknimy. Mamy piękne nowe ławki w kościele i aż przykro patrzeć, że są one puste. Aż płakać się chce, gdy patrzy się na pusty kościół. Niestety mamy takie przepisy, że może na Mszy św. być tylko 5 osób i tej reguły się trzymamy. Bardzo ciężko odmawia nam się tym, którzy przychodzą (…). Mamy dla was propozycję. Jest możliwość przyjmowania Komunii św. i udzielania sakramentu pokuty poza Mszą. św. Przez cały dzień na drzwiach kościoła wisi kartka z numerem telefonu. Wystarczy zadzwonić, a zejdzie ojciec, wyspowiada i udzieli Komunii św. Jeśli ktoś chce, może nawet codziennie przychodzić – dodaje o. Dariusz Laskowski.

Z pewnością również w innych parafiach diecezji jest taka możliwość. Zachęcamy do skorzystania z tych widzialnych znaków niewidzialnej łaski.

Przypominamy także o możliwości trwania na modlitwie przez środki masowego przekazu z parafiami w naszej diecezji.

Poniżej artykuł z aktualizowaną listą transmisji Mszy św.:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama