Nowy numer 40/2022 Archiwum

Droga Krzyżowa połączyła dwie prowincje salezjanek

Rozproszone po całej Polsce siostry zakonne nagrały rozważania do kolejnych stacji pasyjnego nabożeństwa, by wspólnie modlić się o ustanie epidemii koronawirusa.

Połączone nagranie pojawiło się na facebookowym profilu Serce Oratoryjne dzierżoniowskich salezjanek.

– Pomysł stworzenia Drogi Krzyżowej, która połączyła obie polskie inspektorie (prowincje), zrodził się z tego, że Serce Oratoryjne "wypuściło" już wcześniej podobne rozważania z udziałem dzieci i naszych przyjaciół. Pomyślałyśmy, że przecież mamy siostry w całej Polsce, więc może warto byłoby z nimi coś nagrać. Zwłaszcza, że wszystkie nasze spotkania wielkopostne zostały odwołane – opowiada s. Ola Sys.

Dodaje, że to, co teraz je łączy, to modlitwa i spotkanie w Sercu Jezusa. – Tak, jak zachęcała nas do tego nasza założycielka, św. Maria Dominika Mazzarello, chcemy się w Nim spotkać. Panujący wirus niesie wiele cierpienia i to trzeba zaznaczyć, ale pobudza też do kreatywności, uruchamia pokłady dobra. Wątpliwe, że w "normalnie" funkcjonującym świecie powstałaby taka Droga Krzyżowa, która łączy Warszawę, Łódź, Piłę i inne miejscowości – patrzy z optymizmem salezjanka.

Podkreśla, że głównym celem projektu jest to, by modlitwa pomogła innym w realnym spotkaniu z Jezusem na krzyżowej drodze. Dziękuje też autorowi rozważań, tj. ks. Bartoszowi Mitkiewiczowi z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

A oto całe nagranie:

Salezjańska Droga Krzyżowa
Gość Świdnicki
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy