Nowy numer 23/2020 Archiwum

Wałbrzych. Odda pieniądze na konfesjonały, żeby kupić kombinezony

Po tym, jak przeszedł ulicami miasta, ks. Witold Baczyński ma kolejne pomysły na pomoc zaangażowanym w walkę z epidemią.

W opublikowanym 2 kwietnia na facebookowej stronie parafii pw. św. Józefa Robotnika filmiku zachęca nie tylko do modlitwy za kapłanów i kleryków w związku z pierwszym czwartkiem miesiąca, ale także do łączności z osobami autystycznymi.

"Bardzo serdecznie chciałbym pozdrowić wszystkich tych, którzy są dotknięci tą łaską. Przede wszystkim moich znajomych, dwóch filozofów - prof. Krzysztofa Serafina, jego żonę, całą rodzinę, i Grzegorza Topołę, mojego studenta. Pozdrawiam też Szkołę Podstawową nr 10 z Gracjanem na czele i jego rodzicami, który jako pierwszy w tej parafii przyjmował Komunię św. jako osoba dotknięta autyzmem" - wymieniał ks. Witold, zachęcając wszystkich do przysłania zdjęć w niebieskich ubraniach, kolorze symbolizującym świadomość autyzmu.

Potem wyszedł z kolejnym pomysłem pomocy służbie medycznej w czasie walki z koronawirusem: "Znam wielu lekarzy i pielęgniarek. Niektórzy z nich nawet mieszkają na terenie naszej parafii. I po rozmowach z nimi wiem, jak bardzo potrzebne są im ubrania ochronne. Nie chcę jednak prowadzić zrzutki czy zbiórki na ich zakup, ale chcę pomóc. Jako parafia mamy trochę odłożonych pieniędzy na wymianę konfesjonałów. I chciałbym je wykorzystać na wyposażenie wałbrzyskiego SOR-u. Pomysł, który mi podpowiedziano, to skup kombinezonów lakierniczych, które się nadają jako ochrona przed wirusem. Zwracam się z prośbą do wszystkich okolicznych firm lakierniczych i im podobnych, które używają takich kombinezonów wielorakiego użytku. Odsprzedajcie nam je i wspólnie pomóżmy naszym medykom" - apeluje proboszcz z Wałbrzycha, prosząc o kontakt przez Facebooka.

Całość nagrania można obejrzeć tutaj:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • orionzx
  04.04.2020 22:42
  Takie kombinezony można kupić na Allegro. Proszę poinformować księdza.https://allegro.pl/oferta/kombinezon-lakierniczy-wielorazowy-ochronny-xl-9117292580
  doceń 0
 • Serhio
  10.04.2020 11:44
  Parafianie zebrali pieniądze na konfesjonał - nie na inne cele. Czy ustalono z parafianami na co wydane zostaną ich pieniądze? Może na pomoc dla służby zdrowia też warto by ogłosić zbiórkę,
  doceń 0
 • Serhio
  10.04.2020 11:46
  Mam nadzieję, że ks .prob. się dołożył!
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama