Nowy numer 23/2020 Archiwum

Ząbkowiccy pallotyni pomagają lepiej zrozumieć Wielki Tydzień

W krótkich filmikach opisują to, co najważniejsze od Niedzieli Męki Pańskiej do świąt Wielkiejnocy.

Na portalu YouTube jeden z księży Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego pracujący w Ząbkowicach Śląskich założył kanał, na którym wyjaśnia kolejne dni od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

Odwołuje się w nich do scen opisanych w Biblii, jak i bieżącej sytuacji związanej z epidemią.

- Wczoraj widzieliśmy Marię, która namaściła stopy Jezusa drogim olejkiem, a potem wytarła je swoimi włosami. Dzisiaj patrzymy, jak umiłowany uczeń Jezusa spoczywa na Jego piersi. Dwa niezwykle zmysłowe obrazy, które ukazują, jak blisko może być człowiek Jezusa. I trzeba to powiedzieć głośno - to nie zdrada, ale bliskość w relacji z Jezusem jest tematem dzisiejszej Ewangelii. (…) W tych dniach jesteśmy nieustannie świadkami szaleńczych gestów miłości względem Jezusa. Od tych najbardziej dramatycznych jak gesty włoskich kapłanów rezygnujących z respiratorów, by pozwolić żyć innym, młodszym, czy lekarzy zostawiających na długie tygodnie swoje rodziny, by w niezwykle tresujących i niebezpiecznych warunkach zamieszkać w szpitalu, by ratować innych - wymienia ks. Mariusz Marszałek SAC w Wielki Wtorek.

Słowom komentarza młodego pallotyna towarzyszy muzyka zagrana przez Martę Łysyganicz.

Dla zainteresowanych umieszczamy link do kanału „Betlejem Bożego Miłosierdzia (YouTube), które jest nowym pomysłem. - Zapraszam do subskrypcji kanału Betlejem Bożego Miłosierdzia. Powoli rodzi się myśl, by stał się on trwałym sposobem udostępniania materiałów z dziedziny duchowości, a szczególnie na temat Bożego Miłosierdzia. Czekam na Wasze opinie oraz sugestie - wyjaśnia ks. Mariusz.

Dodajmy, że to niejedyna inicjatywa ząbkowickich pallotynów w internecie. Prowadzą transmisję z nabożeństw i codziennie umieszczają „Słowo z Domu” (YouTube), w którym pochylają się nad słowem Bożym z danego dnia. Polecamy i zapraszamy do słuchania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama