Nowy numer 22/2020 Archiwum

Kupili maseczki pracownikom zakładu leczniczego

Służba liturgiczna z parafii pw. Królowej Różańca Świętego oddała na ten cel pieniądze zgromadzone przy okazji kolędy.

Z propozycją wyszedł ks. Piotr Sipiorski, wikariusz i opiekun ministrantów. Chciał, by włączyć się w akcję pomocy w walce z koronawirusem.

Dołożyli część wspólnych pieniędzy, otrzymanych w czasie wizyty duszpasterskiej, by zakupić maseczki ochronne i płyn do dezynfekcji dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Sióstr św. Elżbiety w Dzierżoniowie.

Nieprzypadkowo wybrali placówkę zapewniającą stacjonarną opiekę pielęgnacyjno-opiekuńczą. Od jakiegoś czasu parafia mocno współpracuje i pomaga siostrom.

- W zakładzie przebywają m.in. osoby wymagające kontynuacji leczenia szpitalnego oraz rehabilitacji leczniczej. Mają różne schorzenia, czasami bardzo poważne. W obecnej sytuacji wszędzie, gdzie przebywają takie osoby, ważne jest, aby chronić je, jak również personel, przed niebezpieczeństwem zarażenia. Każda nawet najmniejsza pomoc jest bardzo potrzebna. Szczególnie w miejscach prowadzonych przez siostry. Znam trochę ten zakład i wiem, że wsparcie jest tam bardzo potrzebne - mówi ks. Piotr.

Kilka miesięcy był tam na wspólnym kolędowaniu z uczniami dzierżoniowskiej „piątki”. Widział na twarzach podopiecznych łzy wzruszenia, że ktoś o nich pamięta. Wie, że każda pomoc jest dla nich ważna. Gratulujemy pomysłu i zachęcamy do podobnych akcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama