Nowy numer 21/2020 Archiwum

Retransmisja Mszy Krzyżma z katedry świdnickiej

O godz. 10 bp Ignacy Dec przewodniczył Mszy św., w czasie której pobłogosławił oleje chorych i katechumenów oraz poświęcił krzyżmo.

Przypominamy, że zgodnie z decyzją biskupa Msza Krzyżma z poświęceniem olejów odbyła się w katedrze świdnickiej w Wielki Czwartek o godz. 10 z udziałem imiennie wyznaczonych kapłanów i wiernych.

Obecni kapłani w imieniu całego duchowieństwa odnowili przyrzeczenia kapłańskie. Wszyscy kapłanów i wierni mogli być w łączności przez naszą stronę internetową. O godz. 10 w tym miejscu pojawiło się okienko transmisyjne, w którym będzie można zobaczyć Mszę Krzyżma ze świdnickiej katedry.

Jak zapewnia bp Ignacy, po ustaniu ograniczeń związanych ze zgromadzeniami planowane jest wspólne odnowienie przyrzeczeń kapłańskich wszystkich księży.

Dodajmy, że oleje święte będzie można odebrać po zakończeniu pandemii w katedrze. Do tego czasu należy używać starych olejów, pamiętając, że w razie konieczności każdy kapłan może poświęcić olej chorych, jednak tylko w czasie sprawowania sakramentu (Obrzędy chorych, nr 21b). W szczególnych przypadkach należy kontaktować się z duszpasterstwem katedralnym telefonicznie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama