Nowy numer 2/2021 Archiwum

Retransmisja Mszy Krzyżma z katedry świdnickiej

O godz. 10 bp Ignacy Dec przewodniczył Mszy św., w czasie której pobłogosławił oleje chorych i katechumenów oraz poświęcił krzyżmo.

Przypominamy, że zgodnie z decyzją biskupa Msza Krzyżma z poświęceniem olejów odbyła się w katedrze świdnickiej w Wielki Czwartek o godz. 10 z udziałem imiennie wyznaczonych kapłanów i wiernych.

Obecni kapłani w imieniu całego duchowieństwa odnowili przyrzeczenia kapłańskie. Wszyscy kapłanów i wierni mogli być w łączności przez naszą stronę internetową. O godz. 10 w tym miejscu pojawiło się okienko transmisyjne, w którym będzie można zobaczyć Mszę Krzyżma ze świdnickiej katedry.

Jak zapewnia bp Ignacy, po ustaniu ograniczeń związanych ze zgromadzeniami planowane jest wspólne odnowienie przyrzeczeń kapłańskich wszystkich księży.

Dodajmy, że oleje święte będzie można odebrać po zakończeniu pandemii w katedrze. Do tego czasu należy używać starych olejów, pamiętając, że w razie konieczności każdy kapłan może poświęcić olej chorych, jednak tylko w czasie sprawowania sakramentu (Obrzędy chorych, nr 21b). W szczególnych przypadkach należy kontaktować się z duszpasterstwem katedralnym telefonicznie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama